Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

      Arama Motoru Optimizasyonu, daha çok kullanılan kısaltma adı ile birlikte SEO bir web sitesinin arama motoru dostu hale getirilebilmesi için yapılan çalışmaların tümüdür. SEO konusunda gerçekleştirilen çalışmalar genel olarak web sitenin daha hızlı ve kolay taranmasını, indexlenmesini, arama sonuçlarında daha iyi sıralamalarda bulunmasını sağlar.

Arama Motoru Pazarlaması (SEM)

      SEM kısaltmasındaki “M” İngilizce “Marketing” (Pazarlama) kelimesinin baş harfidir. Google’da arama yapıldığında üst bölümde farklı renk ile çerçevelenmiş, veya sağdaki sütunda çıkan arama sonuçları, Google’a reklam verenlerin yaptıkları veya yaptırdıkları SEM çalışmalarıyla mümkün olmaktadır.

Arama motoru reklamları, yaygın olarak tıklama başına ödeme (TBM) modeline göre çalışmaktadır. Bu tür reklamlarda yalnızca aramayı yapan kişi reklama tıkladığında tanımlanmış bütçeden kredi düşülür. Kullanılan diğer bir fiyatlandırma modeli de bin gösterim başına maliyettir (CPM). Adından da anlaşılacağı gibi bu modelde tıklama başına değil, gösterim başına ödeme yapılır.


 

Yeni projeler

Codequarters'ın özenle hazırladığı yeni SEO/SEM  çözümleri

 

Tüm SEO/SEM çözümleri »

ProgressHMC - Web Sitesi

Prj _list _seo1

Gezi.com & Otelsikayet.com - SEO